Фасилітаційна сесія «Трансформація підходів до управління закладом освіти в умовах децентралізації»
22 квіт. 2022
Відповідно до плану роботи кафедри освітньої політики КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» 21 квітня в режимі онлайн було проведено фасилітаційну сесію «Трансформація підходів до управління закладом освіти в умовах децентралізації» для керівників закладів освіти, консультантів ЦПР ПП та здобувачів вищої освіти ІІ (магістерського) рівня. В заході взяли участь 53 педагогічних працівника.
Розпочала роботу фасилітаційної сесії та привітала учасників ректор КЗВО «Одеська академія неперервної освіти», кандидат філософських наук Л.К. Задорожна, яка окреслила нові виклики в сфері освіти нашого регіону, та ознайомила із здобутками й перспективами освітньої галузі.
Завідувачка кафедри освітньої політики, кандидат соціологічних наук С.Г. Здрагат розкрила ключові особливості функціонування закладу освіти в сучасних умовах та окреслила актуальні проблеми, які постали перед керівниками закладів освіти в умовах воєнного стану.
Професор кафедри педагогіки та освітнього менеджменту, доктор педагогічних наук, професор Р.В. Костенко акцентував увагу присутніх на тому, що в умовах децентралізації менеджмент якості освітніх послуг є тим інструментом, що дозволяє закладам освіти досягти високого ступеня довіри і стійкої прихильності споживачів до їх послуг.
Завідувачка науково-методичної лабораторії, кандидат педагогічних наук С.В.В оронова розглянула питання кадрової автономії закладу освіти в умовах децентралізації та зауважила на тому, що саме кадрова автономія надає можливість оперативно та неупереджено розв’язувати проблеми забезпечення персоналом та управління ним.
Методист науково-методичної лабораторії розвитку та якості освіти Н.В. Красножон підкреслила, що автономія закладу освіти дає можливість права самостійного розв’язання питань внутрішнього значення, що сприяють знаходженню оптимального застосування ресурсів і технологій, створенню інноваційного освітнього простору, оптимізації управлінської діяльності.
Під час рефлексії учасники обмінялись досвідом з актуальної проблеми, зазначив, що вдала організація діяльності закладів загальної середньої освіти сприяє ефективному залученню і використанню усіх видів їх ресурсів: адміністративних, матеріально-технічних, методико-педагогічних, комуніктивних, інноваційних, технологічних, партнерських та інших.