Засідання науково-методичної ради
У порядку денному одним із важливих питань було схвалення методичних розробок щодо присвоєння звання «учитель-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог-методист», «керівник гуртка-методист», «вихователь-методист», «викладач-методист».
Голова науково-методичної ради, проректор з науково-педагогічної та методичної діяльності Оксана Михайлівна Левчишена та завідувачі кафедр зазначили, що методичні розробки, представлені на розгляд, є дуже актуальними. Вони були високо оцінені за новизною та актуальністю, достатнім теоретичним рівнем та практико-орієнтованістю. Крім того, у процесі їх розгляду було приділено особливу увагу дотриманню принципів академічної доброчесності. Значна кількість методичних напрацювань були рекомендовані до друку у журналі «Наша школа: науково-практичні студії» №2.
На засіданні було також обговорено діяльність педагогічних студій як форми методичної роботи з розвитку інноваційної компетентності вчителів початкової школи. Завідувачка науково-методичної лабораторії початкової освіти кафедри дошкільної та початкової освіти, Наталія Юріївна Кравець, доповіла про те, що педагогічні студії стали дієвою практикою методичної роботи. Вони сприяють об'єднанню вчителів початкових класів Одещини та розвитку їх інноваційної компетентності відповідно до професійних потреб та обміну успішним досвідом реалізації концептуальних засад Нової української школи.
Також обговорювали питання впровадження в Одеській області швейцарсько-українського проєкту Decentralization for Improved Democratic Education. Проєкт включає два компоненти: робота за першим компонентом покликана підвищити спроможність органів влади у впровадженні реформи децентралізації в сфері освіти, включаючи стратегії розвитку освіти та їх реалізацію, другий компонент передбачає впровадженню більш демократичного та відповідального управління закладами освіти з одного боку, і посиленню їх ролі у громадському житті з іншого.
У ході виступу Любов Кирилівна Задорожна, регіональний координатор проєкту, ректор КЗВО «Одеська академія неперервної світи Одеської обласної ради», та Наталія Володимирівна Красножон, завідувач науково-методичної лабораторії соціокультурного проєктування та розвитку безпечного освітнього середовища кафедри філософії освіти, наголосили на значимій підтримці проєктом української освітньої системи в умовах війни, як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях, завдяки реалізації низки соціальних та освітніх ініціатив, а також окреслили плани на майбутнє. А у планах на майбутнє - розвивати освіту, керуючись принципом: ми усі разом працюємо на спільну користь.