Оглядова екскурсія «Різнобарв’я освіти Одещини»
Олена Ліненко – фахівець з історико-пошукової роботи ознайомила колег з концепцією виставки, з її особливостями, з матеріальною та віртуальною експозиціями та їх наповненням, про методіи навчання «музейна педагогіка».
Мандруючи освітянською історією протягом ХІХ століття, освітяни дізналися про різноманітні заклади освіти – приватні, церковно-парафіяльні, казенні, національні, народні школи та заклади професійно-технічної освіти. Екскурсанти цікавились, ким були засновані школи, за якими зразками створювались, чим здобули славу в Європі. Перегорнули сторінки старовинних підручників та посібників для вчителів, учнівських зошитів та щоденників. Дізналися, як і чому навчали дітей, як готували майбутніх педагогів.
Несподіванкою для екскурсантів стало знайомство з оригінальним виданням, яке вийшло в Одесі ще у далекому 1814 році. Це була перша надрукована книга у місті, і присвячена вона була педагогіці. Також колекція дореволюційних підручників, які зберігаються у бібліотеці Академії, та посібників відкрила зміст, методи навчання та виховання наших колег з минулого.
Також Олена Ліненко розповіла про перспективи розвитку експозицій, про пошукову діяльність у питаннях висвітлення ще не з’ясованих історичних фактів в історії освіти нашого краю, а також, як накопичені надбання та музейна педагогіка можуть бути застосовані у роботі з освітянами Одещини.