Національно-патріотичне виховання та розвиток громадянської свідомості учнів: ресурси бібліотечної роботи
Захід об’єднав 157 учасників.
Семінар зібрав науковців, бібліотечних працівників, які з натхненням поділилися своїми знаннями, досвідом та найкращими практиками з національно-патріотичного виховання учнів. Бібліотека, як місце, де знаходять свою втіху та натхнення читачі різного віку, відіграє важливу роль у національно-патріотичному вихованні громадян держави. Вона стає не лише сховищем знань та культури, але й платформою для формування громадянського світогляду та національної самосвідомості. У сучасних умовах, коли війна оминути не може байдужого, важливо, щоб молоді люди усвідомили значення свободи, світу та незалежності. Захід був спрямований на збагачення роботи бібліотек у закладах загальної середньої освіти та використання новітніх технологій для досягнення цієї мети.
З привітальним словом виступила Полтавська Т.М. (завідувач відділу інформаційно-ресурсного забезпечення КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради»), яка зазначила, що головною метою національного виховання на сучасному етапі є передача молодому поколінню соціального досвіду, багатої духовної культури народу, його національної ментальності, спорідненості світогляду і на цій основі формування особистісних рис громадянина України.
Фахівці Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського Матвійчук О.Є. (кандидат педагогічних наук, доцент, старший науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів) і Гончаренко О.Л. (завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної
та міжнародної діяльності) розповіли про сучасні підходи до проведення освітньо-виховних, інформаційно-просвітницьких, культурологічних заходів з національно-патріотичного виховання у закладі загальної середньої освіти.
Міхно О.П. (директор Педагогічного музею України, доктор педагогічних наук) виступив з темою "Ідеї національно-патріотичного виховання дітей і молоді в українській педагогічній думці: на матеріалах із фондів Педагогічного музею України".
Мелешко В.В. (методист відділу інформаційно-ресурсного забезпечення КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради») розповіла про "Інтерактивний світ бібліотекаря: кроки до створення Google сайту".
Павліщева І.А. (завідувач бібліотеки військово-морського ліцею імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного) провела майстер-клас для учасників зі створення буктрейлера.
Гніпа Н.М. (завідувач бібліотеки Одеського ліцею № 56 Одеської міської ради) розкрила тему "Магія слова: творчий потенціал друкованої бібліотечної продукції за допомогою он-лайн сервісу Canva".
Обласний науково-практичний семінар "Національно-патріотичне виховання та розвиток громадянської свідомості учнів: ресурси бібліотечної роботи" став успішною платформою для обміну ідеями та передачі знань між бібліотекарями. Учасники заходу отримали нові інструменти та практичні рекомендації, які допоможуть їм вдосконалити свою роботу з національно-патріотичного виховання учнів.
Організатори та учасники заходу висловлюють свою вдячність усім, хто прийняв активну участь у семінарі-практикумі та долучився до розвитку національно-патріотичного виховання серед учнів. Подібні заходи є важливим етапом на шляху до формування активної та свідомої громадянської молоді.