Громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти в Балтській територіальній громаді
Громадське обговорення впровадження реформи профільної
середньої освіти в Балтській територіальній громаді
Наразі на всеукраїнському рівні за активної підтримки Швейцарсько-українського проєкту «DECIDE-децентралізація для розвитку демократичної освіти» триває експертне обговорення із широким залученням громадськості різних аспектів впровадження реформи профільної середньої освіти.
Одним із перших в Одеській області обговорення ефективного поетапного впровадження реформи профільної середньої освіти на місцевому рівні за ініціативи Балтського міського голови Сергія Мазура відбулося у Балтській територіальній громаді.
24 травня круглий стіл «Реформа старшої школи – як складова реформи Нової української школи» об’єднав широке коло стейкхолдерів розвитку якості освіти в контексті формування безпечного та інноваційного освітнього середовища територіальних громад: депутатів різних рівнів, представників освітніх інституцій, керівників закладів освіти громади.
Участь у заході взяли Сергій Колєбошин, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Юрій Завалевський, перший заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, Любов Задорожна, ректор КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради", Ірина Коваль, начальник управління освіти та молодіжної політики Департаменту освіти і науки ОДА.
Під час кругло столу Любов Задорожною, ректором КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради", були підняті актуальні питання щодо ефективного управління змінами в освіті на місцевому рівні через використання партисипативних інструментів залучення до цього процесу широкого кола громадськості, серед яких створення піклувальної ради закладів освіти територіальної громади, стратегічне планування розвитку освіти в територіальній громаді та розвитку закладів освіти, шкільний громадський бюджет та ін. Також було закцентовано на особливій ролі та необхідності розвитку і підтримки кадрового потенціалу закладів освіти як ключового чинника забезпечення якості освіти, зокрема в академічних ліцеях.
У продовження круглого столу в цей день відбулася низка зустрічей з педагогічними колективами закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Балтської територіальної громади, а також трудовим колективом та здобувачами освіти КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж».
Балтська територіальна громада вкотре демонструє, що синергія зусиль місцевої влади, освітян та інших жителів громади у пошуку шляхів розв’язання різноаспектних проблем та викликів, які стоять перед українською освітою сьогодення, є запорукою впевненого стабільного поступу в забезпеченні доступу кожній дитині до якісної освіти з використанням можливостей різнорівневого освітнього соціального партнерства.