Звітна конференція з виробничої (педагогічної) практики

Звітна конференція з виробничої (педагогічної) практики
14 травня 2025 р. в онлайн форматі відбулася звітна конференція з виробничої (педагогічної) практики здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня освітньо-професійної програми «Педагогіка середньої освіти».
Практика тривала з 07 квітня по 11 травня 2025 р. Основною метою педагогічної практики є забезпечення набуття здобувачами вищої освіти визначених програмних компетентностей та результатів навчання, необхідних для їхньої подальшої професійної діяльності, оволодіння сучасними технологіями та формами організації праці у сфері педагогіки середньої освіти, формування, на базі одержаних під час навчання теоретичних знань та практичної підготовки, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень у процесі їхньої професійної діяльності; оволодіння основами педагогічної майстерності, уміннями й навичками самостійного проведення навчально-виховної роботи. За час практики студенти ознайомились зі структурою й особливостями функціонування закладів загальної середньої освіти; поглибили і розширили теоретичні знання з психолого-педагогічних та спеціальних дисциплін, застосування їх у вирішенні конкретних педагогічних завдань; розвинули фахові уміння викладання відповідних навчальних дисциплін у системі закладів ЗСО з урахуванням вимог до обов’язкових результатів навчання, визначених на основі компетентнісного підходу; розвинули уміння організації основних форм навчання, застосування сучасних технологій та методик навчання з використанням компетентнісного потенціалу освітніх галузей; розвинули уміння професійного і педагогічного спілкування з учнями; набули досвіду професійної діяльності.
Базами практики стали заклади ЗСО, що уклали договір з КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради». Змістовними були звіти та презентації В.В. Капуки, І.В. Щигорева, О.В. Сухової, О.Г. Гоженко та ін. Цікаві уроки проведені з різних освітніх галузей. Виховні заходи були присвячені темам збереження біорізноманіття, національно-патріотичного виховання, ментального здоров’я тощо. Педагогічна практика стала важливим етапом професійного становлення майбутніх магістрів освітніх, педагогічних наук.