Психолого-педагогічний супровід

 

08.04.2020 p.

 

 

Адаптація вчителів до діяльності в умовах карантину: як здолати труднощі 
Кузнєцова О.В., кандидат психологічних наук
 
Ще кілька місяців тому ми зустрічали Новий рік, намагались окреслити майбутнє, вгадати перспективи розвитку подій, планували своє життя. І навряд чи в цих розрахунках була присутня та реальність, в якій ми опинилися сьогодні – пандемія і карантин. Ці події докорінно змінили життєвий уклад мільйонів людей, торкнувшись тих сфер, які є найбільш усталеними. Це робота, дом, спілкування, щоденні звички. 
Але для педагогів карантин ще й став періодом додаткових випробувань: різка зміна в організації діяльності, незвичний характер спілкування з учнями, батьками, колегамисуттєве ускладнення процесу передачі знань через відсутність безпосереднього контакту з дітьми; зростання навантаження при підготовці до занять; крім того, необхідність власного інтенсивного навчання, що передбачає оволодіння технологіями дистанційної освіти в надшвидкому режимі. Адже вчителі у змінених умовах продовжують виконувати свої завдання – навчати дітей, стимулювати їх мотивацію, підтримувати у розвитку.
 

 

Адаптація вчителів до діяльності в умовах карантину: як здолати труднощі


 

 

26.03.2020 р.

 

ПОРАДИ МУДРИМ БАТЬКАМ: 50 ФРАЗ, ЯКІ ХОЧЕ ЧУТИ ДИТИНА

 

Дитячий та сімейний психолог Катерина Кес уклала список фраз, які сприяють утвердженню дитини: 50 простих фраз, які вселять у вашу дитину віру в себе, повагу до вас та впевненість у власних силах. Насправді цей список необмежений та може доповнюватися різними варіантами.
Іноді здається, що підтримати дитину можна тільки словами «молодець, добре!». Насправді таких слів куди більше. Саме вони допомагають дитині відчути, що ви її любите, розумієте і приймаєте. 

 

23.03.2020 р.

 

Автор Ангеліна Лєскова: "Як організувати процес навчання дитини вдома 

та допомогти в приготуванні уроків"

 
Навчання для дитини – це процес пізнання нового, розвитку, виховання, формування певних умінь, навичок та життєвих компетенцій. Звичайно цей процес організує школа, але в актуальній ситуації (на період карантину) вона може надати методичну підтримку дистанційно, сама ж організація процесу навчання, опрацювання навчального матеріалу відбувається вдома. Тому є певним викликом для батьків.
В умовах карантину, коли дитина знаходиться вдома, дуже важливо правильно організувати як процес її навчання, так і вільний час. Обов’язково подбати про те, щоб діти мали можливість спілкуватися з друзями, однокласниками. Тому що школа для них – це не тільки навчання, але і можливість спілкуватися з ровесниками, яка теж має велике значення.
У даному матеріалі пропонуємо рекомендації, в першу чергу, для батьків учнів початкової школи. Тому що саме цей період потребує, з одного боку, більшої ролі дорослого в організації та супроводі навчання дитини, а, з іншого боку, дуже важливим є формування її навичок самоорганізації.

 

 

19.03.2020р.

ДІЄВІ ВПРАВИ ДЛЯ ЗНЯТТЯ СТРЕСУ 

 

18.03.2020 р.

КАРАНТИННЕ ДИТИНОВЕДЕННЯ

(профілактика «соціальної депривації»)